"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Únor 2012

Neil Young - Harvest Moon

28. února 2012 v 21:01 | Alexandra |  Songy dalších interpretů
Jedno velké úžasno. Nevím, jaktože jsem se k této věci nedostala dřív. Nádherná ... poklidná, akustická, procítěný hlas ... dle mého gusta.


album: Harvest Moon

Rodiče se zpravidla ptají, čím jejich dítě bude, a ne jaké bude. Proč?

28. února 2012 v 20:45 | Alexandra |  Moje a Vaše názoryKdyž jsme byli malí, dospělí se nás často ptávali, čím budeme až budeme velcí. Pro kluky byla ve většině případů běžná odpověď hasič či popelář. Jak atraktivní povolání přeci! Ano, někteří si svůj malý sen splnili a popeláři se stali. Ale proč se dospělí, nás malých tvorů, kteří mnoho věcí teprve poznávají, neptají, jací chceme být.

Proč mnoho dospělých mají děti a přitom nejsou jejich rodiči. Jen jakýmisi dospělými lidmi, kteří s nimi bydlí v jedné domácnosti, ale své děti nevedou k morálním hodnotám, které byly v naší společnosti před několika lety samozřejmostí. Proč se nás neptají, jací bychom chtěli být? Proč se tzv. rodiče nestarají o bytosti, u jejichž stvoření si určitě užili. Proč jim neukáží kudy mají jít, proč je nevedou tou správnou cestou, proč jim neřeknou, co je správné a co špatné. Proč někteří tzv. rodiče skončí s rodičovstvím ještě před tím, než s ním začnou a je jim jedno, jaký člověk z jejich dítěte vyroste?

Nebylo by lepší nasměrovat tu malou bytost, která vkráčí neposkvrněná do tohoto našeho z větší části zpackaného světa svými malými krůčky a říct ji: "Nezáleží mi na to, jestli se staneš astronautem, politikem, hasičem, masérem nebo květinářkou. Hlavně buď člověkem, který bude ctít spravedlnost, bude mít úctu k ostatním dobrým lidem a nebude brát úplatky, ať už budou v jakékoli výši."