"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Sonisphere festival (2011)

20. června 2011 v 22:45 | Alexandra |  Sonisphere festival (2011)
Zjistila jsem, že jsem Vám tady ještě nenapsala jaký byl Sonisphere :D. Když teď zpátečně sleduju nějaké videa tak to se mnou pořád šije a běhá mi mráz po zádech. Iron Maiden byli skvělí.
Vzhledem k tomu, že jsem na Sonisphere chtěla hlavně kvůli IM a ostatní kapely jsem spíše brala jako dopňující, tak snad se nebudete zlobit když popíšu především iM.

11. 6. 2011 - Praha, Výstaviště


(Původně se to mělo konat tak jako minul rork v Milovicích, ale nakonec místo působení změnili, asi kvůli menšímu zájmu o vstupenky - ale to je jen má domněnka, tedy žádný oficiální výrok, aby si to tak někdo nepřeložil.)

Takže brány Sonisphere byly otevřeny už od 11:30. Jako první v pořadí se fanouškům představil český Debustrol, poté Duff McKagan´s Loaded (členem je basista Guns´n´roses), poté přišla na scénu kapela působící už od r. 1977 z Jersey (USA) Misfits. Tyto tři jsme s taťkou neviděli, přišli
jsme až v okamžiku kdy pódiu vlastnili němečtí Kreator. Poté k nám zavítala Cavalera Conspiracy, jež založili 2 původní členové Sepultury, bratři Max a Igor Cavalera. Musím uznat, že tento projekt Cavalera
Conspiracy, kterou založili po rozpadu Sepultury, se mi muzikálně libí tedy kromě zpěvu, zpěv ten se mi nelíbí, ale nástrojově si myslím že to fakt není špatné. Poté program pokračoval u Mastodon a In Flame, ti měli šílený zvuk, strašně špatný, tedy alespoň velice blbě zněl tam kde jsme stáli. Po 19:00 hodině nastoupili před fanoušky za pískotu Korn. Jejich vystoupení mělo "grády", sice není to přímo můj šálek kávy, ale myslím že odvedly dobrý koncert, fanoušci skandovali jako pomatení :). Ve 21:00 měl přijít vrchol večera. Musím říct, že už to, že IM
začli skoro na čas (jen o pár minutek později asi) jim připisuje velké plus, narozdíl od Metallicy, která měla minulý rok velké zpoždění. Teď musím zmínit, že po celou dobu festivalu (nazvala bych to spíše série koncertů než festival, ten si představuju trochu jinak) bylo před pódiem místo uzavřené, kde byly pouštěni jen někteří návštěvníci, a myslím (nevím to, jen tipuju jelikož měli modré pásky, my ostatní jsme pásky neměli) že to byli ti, kteří měli VIP vstupenky. Před nástupem IM právě udělali organizátoři takovou věc že tento prostor, kde byli vpouštěni prozatím jen ti s modrým páskem otevřeli, a ihned jak jsme to s tatkou zpozorovali (byli jsme totiž blízko a měli jsme dobrý rozhled) tak jsem taťku čapla za ruku a rychlým krokem pelášila k pódiu. Nakonec jsme se dostali pod pódium sice jsme nebyli přímo uprostřed ale z pravého boku, ale i tak jsme na pódium krásně vyděli a po celou dobu jsem mohla sledovat "reálné" IM ,tedy nemusela jsem koukat na plátno :D. Jo, málem jsem Vám to zapoměla napsat, jaká škoda by to byla kdybych Vám to neřekla - měli velkou postavu Eddieho chodící po pódiu!!! Perfekt!!! :) Já totiž si říkala, jak by bylo super kdyby Eddie se objevil ve velký velikosti .. a nezklamali :).

Shrnutí: Iron Maiden byli fantastičtí :)

PS: Pokud jste nebyli, a v příštích letech IM k nám opět zavítají, tak běžte, určitě to nejsou zbytečný peníze, za zážitek stojí :)

A nakonec samozřejmě, já si to nemůžu odpustit :), pár videí.
PS2: Videa nejsou mé.
PS3: Kvalitu obrazu či zvuku odpusťte však víte.. :)

Blood Brothers:

ukázka z Fear of the Dark:

Máte-li zájem o Eddieho, tak si pusťte toto (2:30):
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Madrak Madrak | Web | 21. června 2011 v 15:24 | Reagovat

Jo, taky sem tam byl. Bylo to úžasný. Všechno právě píšu na blog, snad to vyjde ještě dnes :D

2 Robka Robka | Web | 21. června 2011 v 17:19 | Reagovat

Vím,že máš Mejdny ráda. Takže pro tebe to musel být zážitek, hlavně to, že jste byli u pódia. Když jsem na nich byla před pěti lety, tak jsem byla dost vzadu, takže jsem je sledovala fakt jen na videoplátnech. Ale vůbec mi to nevadilo - přece jen nejsem žádný zažraný fanda. Ale je fakt, že u nich si přijde na své i tak laxní posluchač, jako já - všechny (teda skoro) písničky, co hrajou, jsem znala. I podle poslechu těch videí je znát, že vědí, co na lidi zabírá. No, abych přiznala, jen kvůli Mejdnům bych na Sonisphere nejela. Mimo nich to muselo být spíš slabší. Ale to jen můj názor, většinu těch kapel neposlouchám. Myslím, že IM určitě ještě přijedou na samostatný koncert.

3 Alexandra Alexandra | Web | 22. června 2011 v 19:50 | Reagovat

[2]: Maidny mám ráda, neznám všechny jejich singly, nevím na jakém albu se objevila ta a ta písnička, nejsem přeje jenom chodící encyklopedie :) ale mám je moc ráda, užila jsem si je. Jinak máš pravdu, že hodně jejich písniček znají i ti, kteří je poslouchají příležitostně a třeba je moc nežerou. Samozřejmě IM znají, co na fanoušky zabírá, ale to každá kapela má určitý setlist který když zahraje, ví, že budou fandové nadšení. Musím ale trošku oponovat jelikož skoro všechny písničky IM jsou úžasné a na každou písničku byl velký ohlas u nás fanoušků, i když to třeba byl singl z nového alba (které třeba já nemám naposlouchané), takže to není jen to že IM ví na co fanoušci zabírají. Díky za tvůj názor :-)

4 Madrak Madrak | Web | 22. listopadu 2011 v 21:57 | Reagovat

[3]: Já si každý festival užiji. Některé kapely jsem na sonispheru znal a těšil jsem se na ně, a spoustu nových jsem jich poznal. Musím ale říct, že nic nečekaného tam za kapely nebylo. Tím myslím, že bych nějakou kapelu naznal a přitom by mě nadchla. Šel jsem si poslouchnout hlavně Maideny Korny Kreatory a trochu In Flames. Já osobně jsem tedy celkem encyklopedie na Maideny. A Maidni prostě show vždy uměli. Zaujmou každého, ať fanouška či neznalce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama