"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


podrobnosti: Alice

16. března 2011 v 20:58 | Alexandra |  Alice / Dan Bárta / Robert Balzac Trio
Když jsem tu naposledy psala o kapele Alice, tak moc informací jsme vám nepodala, jelikož jsem žádné na internetu nenašla. Díky bohu se objevila dobrá duše, která o Alici napsala pár slov a hoidla odkaz na jejich oficiální stránku. Tímto jí chci poděkovat, i když si to asi nepřečte.

Tvorba Alice se mi líbí s Danem Bártou, slyšela jsem asi 2 věci s jiným zpěvákem a nelíbily se mi, takže vám tu hodím informace (díky dobré duši z wiki) o období s D. Bártou a pak vám napíšu odkaz pro ty, kteří by se chtěli o ní dozvědět něco i v další dekádě.


Alice byla plzeňská kapela, kterou v roce 1990 založil bubeník Jiří Mikeš Milý, který do skupiny pozval zpěváka Dana Bártu, se kterým už před tím hrál v několika plzeňských bigbeatovýckapelách.
Po necelém roku existence skupina vyjíždí spolu se skupinou Lucie na koncertní turné In the Sky. Jejich debutové CD Yeah! - 1991 - produkoval David Koller. O rok později vyšla druhá deska Ústa hromů a v roce 1995 zatím poslední Alice. Videoklip k písni Slepej, mladej, mrtvej dokonce odvysílala MTV.
Po roce 1997 koncertuje Alice už jen sporadicky. Nové skladby už nevznikaly. Dan Bárta měl své projekty a Jiří Mikeš Malý založil novou kapelu Palice. V roce 2002 vyráží Alice na festival do USA. Do léta 2004 pokračuje ve svých občasných koncertech a po Trutnovském festivalu koncertování Alice s Danem Bártou definitivně končí. (další dekáda)


vydaná alba:
Yeah!! - 1991
Ůsta hromů - 1993
Best of Plzeň (live) - 1994
Alice - 1995
Story best of - 2005


odkaz:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama