"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Prosinec 2010

Babe I´m gonna leave you

28. prosince 2010 v 19:52 | Alexandra |  LZ-Písně
Nepřekonatelně nádherná, krásná, dynamická, emotivní písnička ... miluju ten adranlin v žilách, když ji poslouchám 


informace: Edie Brickell (& New Bohemians)

27. prosince 2010 v 22:46 | Alexandra |  Edie Brickell
Myslím, že vy, stálí návštěvníci mého blogu, víte že nejsem moc přítelkyně žen=zpěvaček tedy hlavně v tvrdší hudbě, ale poslední dobou vždy narazím na nějakou dobrou zpěvačku která mě něčím zaujme viz. poslední objevená Lorena McKennitt.
Edie Brickell

Teď jsem opět natrefila na mě doposud neznámou zpěvačku Edie Brickell, možná že vy ji znát budete, a její hlas se mi líbí, nevím čím možná i tím že je už pozdě večer :D. Prostě jenom zpívá žensky - nechrčí jak kuřák jako ženy v death metalu, a přitom je ten hlas takový jak to říci má fajnou barvu, a její písničky jsou od současné doby originální - nepoužívá takové ty elektronický zvuky co jsou dneska tak in .. no prostě si ji poslechněte :) Vždyť nejlépe se vidí a slyší srdcem že jo? :)

Pokud byste si chtěli přečíst pár info o Edie Brickell tak můžete učinit:
tady nebo tady.

Ukázky:

What I am - tak tato se mi strašně líbí .. možnáto bude mít zapřičinění i její název :)

Love like we do:

Lost in the moment - sice trochu melancholický ale fakt pěkný song:

A hard´ rain´s gonna fall:

Circle:

Vàli - Naar Vinden Graater... ( a naivní sny)

27. prosince 2010 v 22:16 | Alexandra |  Songy dalších interpretů
Zdravím vás všechny po svátcích, věřím, že jste si je užili s dobrou náladou, a že jste na Štědrý den pod stromečkem našli něco co vás potěšilo i překvapilo :)

Poslední dobou mě strašně bere historie. Mám chuť se jít učit do nějakých kurzů  historickému šermu a lukostřelbě (to se mě už drží asi měsíc). Chtěla bych umět hrát na loutnu. Chtěla bych umět dělat ty věci co kovář, chtěla bych rozumět bylinkám, chtěla bych umět šít šaty. Chci toho umět hodně. A abych nezapoměla, tak bych se ještě chtěla učit švédsky. Užj sem si dokonce hledala jestli jsou v Čr nějaké kurzy. Bohužel jsem našla jenon tři kurzy finančně únosné (cca 3400,--Kč)  a to jsou ještě k tomu v Praze :( . Ach jo. Někdy jsem fakt naivní, že si myslím, že se někdy naučím švédsky a navštívím sever. Taky máte takové fajné naivní sny?

A abych ještě nezapoměla .. dneska si dáme tuto krásnou písničku


song: No peace for the wicked

24. prosince 2010 v 11:44 | Alexandra |  Rory Gallagher
Správný a krásný blues-rockový song. :)


album: Defender

Evropa ve středověku (obecně)

24. prosince 2010 v 11:18 | Alexandra |  Historie

Středověk v Evropě trval přibližně mezi lety 1000-1500. Byla to těžká doba pro obyčejné venkovany, ale správná doba pro rozvoj obchodu, populační explozi, založení měst, rozvoji křesťanství a rozmach nemocí.


Gerry McAvoy - podrobnosti

22. prosince 2010 v 22:52 | Alexandra |  Rory Gallagher
Rozhodla jsem se dnes trochu opět vzdělat, a zjistit si nějaké informace o úžasném, talentovaném basistovi, jenž hrál s Rorym Gallagherem. Úkol to byl přetěžký, jelikož neexistuje ani jedna česká stránka, která by o něm informovala. Tak snad jsem to z angličtiny přeložila správně :)
basista: Gerry McAvoy

Gerry McAvoy se narodil 19. prosince 1951 v Belfastu, v Severním Irsku. Začínal v místní belfástské kapele Deep Joy (hluboká radost). Za účinkování v této kapele poznal bubeníka Brendana O'Neilla, jenž hrál později taktéž s Rorym Gallagherem na turné nějakém a nahrál part bicích na jeho posledním albu.
Abychom si, ale nemysleli, že Gerry byl veliký rockový fanda, tak to musím vyvrátilt. K muzice se dostal v brzkém věku a nejvíce na něj zapůsobili Mudy Watters a Jet Harris.
Gerryho dráha se nejvíce rozšířila, když hrál s Rorym. První album, jenž s Rorym nahrál bylo jeho debutové album s názvem Rory Gallagher, které spatřilo svět 23. 5. 1971.  Tehdy začala jejich kvalitní dvacetiletá spolupráce (léta 1970-1991). Gerry byl ten, jenž poskytl Rorymu kvalitní melodické basové linky, na nichž mohli stavět celou písničku, také často hrával s Rorym pozoruhodné sóla jenž jsou naprosto nepřekonatelná. Poté co v roce 1995 Rory Gallagher zemřel, Gerry McAvoy se připojil ke kapele Nine Below Zero, která je dodnes aktivní.

V roce 2005 zveřejnil Gerry McAvoy svou biografii (životopis) Riding Shotgun - 35 years on the road with Rory Gallagher and Nine Below Zero. Myslím, že by tato kniha určitě stála za hřích a s chutí bych si ji přečetla, bohužel myslím, že v češtině ji určitě neseženu. 
O knize:
"One of the best books I have ever read about a rock musician. Honest, funny and, in the end, very moving. It is a great tribute to Rory, and more than that one could not ask. All those who loved Rory, and there were many, will be incredibly grateful for this book."
- Tony Palmer, Director of Irish Tour '74
V tomto případě už nemám slov, a doufám, že ji v brzké době někdo přeloží. :)

zdroje:


Křesťanství

18. prosince 2010 v 20:42 | Alexandra |  Moje a Vaše názory
Vzhledem k tomu, že se pořád víc a víc blíží Vánoce, tak mě napadají myšlenky spjaty s náboženstvím, tedy především s křesťanstvím.

Když jsem byla miminko, tak mě rodiče samozřejmě nechali pokřtít v kostele. Můj děda také chodí každou neděli do kostela od té doby, co "padl" socialismus u nás, nikdy jsem se ho, ale neptala proč právě od té doby. No nicméně, chtěla jsem říci, že čím více toho člověk ví tedy zjišťuje o křesťanství nebo tak, tak ví, že kvůli náboženství bylo vždycky hodně válek, církev začla hony na tkzv. čarodějnice, atd., prostě samé negativní činy a věci. A já přemýšlím, proč vlastně slavím Vánoce, a jaké by to bylo kdybych je neslavila, vždyť 3/4 Čechů nejsou křesťany a přece je slaví. Proč je slaví? protože je to tradice nebo protože neví jak by vysvětlili dětem, že oni neslaví Vánoce, i když kamarádi ve školce dostávají dárky nebo já nevím. Přece jenom je to křesťanský svátek, a když o tom tak uvažuju tak mi je čím dál více křesťanství a vůbec náboženství celé, proti mysli a mám k němu ne neutrální, ale negativní vztah.

Jak vnímáte vy náboženství, křesťanství a Vánoce vůbec?
Zajímalo by mě i jestli třeba chodíte do kostela, nebo popř. zda jste věřící.
Díky za vaše názory.

Ordo Funebris - Maellus Malleficarum

12. prosince 2010 v 22:26 | Alexandra |  Songy dalších interpretů
O téhle písničce jsem se zmiňovala v minulém článku u pátého singlu. A musím ji věnovat článek, protože je to velce silná písnička. Název singlu v překladu znamená Kladivo na čarodějnice. Nikdy jsem ještě neslyšela singl, jenž by tak důvěryhodně, tak silně, až vám jde husí kůže po zádech, až na vás jde pomalu strach a nálada a přímo pocity z té doby, zněl ... Pusťte si ji a uvidíte co jsem tímto chtěla říci.kapela: Ordo Funebris
singl: Maellus Malleficarum
Album: Cantar a la Morte: Fábula Triste
rok: 2003
původ: Spain

PS: Všimněte si původu kapely, když jsem psala článek Čarodějnické procesy, tak jste se mohli dočíst, že právě i ve Španělsku byly hony na čarodějnice velice silné a urputné.

5 snivých songů

12. prosince 2010 v 22:20 | Alexandra |  „10 nej.”
Jsou jemné avšak silné, krásné i smutné, snivé a bláhové.

1. Píseň z jiného světa. Myšlenky odlétájí do vzdálených krajů vesmíru, do země klidu, fantazie, emocí a nádherných chvil.
The Moon and The Nightspirit - The Secret Path

2. Jemná, smutná, ledová, krásná.
Jefferson Airplane - Today

3. Od této paní mi sedl nejvíce k srdci tento překrásný singl, ještě nikdy mě taková  pomalá písnička nevzala jako tato. Ovšem vám nemusí,sedět ,ale pokud vám sedne její hlas, tak se určtiě podívejte na jiné její singly, má jich hodně hezkých.
Loreena McKennitt - Courty Lullaby

4. Tento singl je hodně zajímavý. Velice nevšední. Pokud byste si pustili více jejích písní, zjistíte, že všechny jsou v duchu dávné doby. Přispívá k tomu i název kapely, který v překladu znamná Řád Funebráků a také mají jeden singl s názvem Kladivo na čarodějnice. Stojí také za poslech.
Ordo Funebris - A witches song

5. Housle jsou ďábelský nástroj a tady ukazují svou krásu v pomalé melodii.
Secret Garden - Sometimes when it rains
singl: Girl goes to show

12. prosince 2010 v 21:16 | Alexandra |  Ian Gillan
Aaa úžasné, konečně zase na youtube dali ukázky z gillanovy sólovky. Jupí. Už jsem si dala předsevzetí že příští rok si budu kupovat samé cd z ušetřených penízků (poslední 2 roky jsem pořád na něco šetřilo, na kytaru, kombo..) tak konečně si koupím mé milované kousky. A sólovku One Eye to Morocco od Gillana si určitě taky pořídím. Takže má milovaná Girl goes to show .. :)