"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Listopad 2010

The Moon And The Nightspirit - The Secret Path

21. listopadu 2010 v 14:02 | Alexandra |  Songy dalších interpretů
Poslední dobou se mi strašně líbí hudba, taková jako kdyby byla z dávného období, taková  ... neumím to popsat, prostěě spíše instrumentální s kytarama, houslema,.. než se zpěvem, i když je pravda, že právě tato písnička je se ženským hlasem. I tak je ale krásná. Nevím jestli se mění můj hudební vkus nebo co.


album: Of Dreams Forgotten and Fables Untold.


Čas

16. listopadu 2010 v 12:27 | Alexandra |  Citace
Vzhledem k tomu, že poslední dobou mě pořád tlačí čas, a musím se podle něj koridovat tak přidávám pár citací, citátů a zamyšlení o čase.

And I Love Her

13. listopadu 2010 v 18:24 | Alexandra |  Beatles,the
Tak dáme dneska the Beatles co říkáte?

Strašně se mi libí tónina v jaké to hrajou, a prostě nálada té písničky.


Scott D. Davis

12. listopadu 2010 v 22:04 | Alexandra |  Další zajímavé kapely
Dneska asi vážně nemám dost vážné hudby ... jsem divná, ale tyto covery od klavíristy jménem Scott D. Davis jsou nádherné. Vždycky když jsem nemocná, tak je poslouchám. Ladí mým uším. :)

Scott D. Davis je z Californie. Prozatim nahrál 5 svých alb, z čehož to poslední Pianotarium je věnované písním Metallicy. Poslech ukázek z alb můžete učinit tady.

7 songů v novém kabátě aneb když si rock vezmou do parády klasické nástroje

12. listopadu 2010 v 21:41 | Alexandra |  „10 nej.”
Konečně volno. A s tóny. Nádherné. :)

Dnes jsem si pro Vás připravila 10 nej možná trochu z jiného soudku, ale o to zajímavější. Bude se jednat o žebříček coverů, ale zpracovaných v klasickém pojmutí :) Takže jdeme do toho ...

Kryštof - Jízda v protisměru

11. listopadu 2010 v 20:51 | Alexandra |  Další české singly ..
Tento týden je na posr*** a roztrhání. Je absolutně na nic. Dělám jen to, co musím. To co chci já je všem (teď myslím školu) uplně u "zadnice" všichni si myslí, že škola je to jediné co nás má zajímat a ostatní naše zájmy jsou facebook a podobné kraviny dnešní doby. Názory některých (učitelů) fakt "miluju". Jsem dole. Hodně dole tento týden. Mám nervy. Vztek. Ani jsem neměla čas hrát na kytaru, do prčic. A zítra mám hudebku. Kurde. To je fakt na nic když každý dne vstáváte v 6 ráno a jdete spát v 23h. a děláte .. vlastně když si to tak uvědomuju .. dělám nic  (skoro nic - chodím do nauky, vzdělávám se doma jako samouk v teorii a tak) pro svůj budoucí život, když chci jít studovat hudbu a učím se blbosti jako anglinu, právo a pod.  Fakt mám blbou náladu. Jo a za tento týden sedím poprvé u počítače, což je neobvyklé, protože tu jsem každý den aspon chvilku ,jelikož si pouštím, co jiného než, písničky :) nj droga, která mi tento týden moc chybí. A taky proto, píšu tento článek, abych Vám pustila jednu píšničku, kterou si tento týden (nějak moc často opakované slovní spojení v tomto článku) pouštím dost často, protože ten text fakt vystihuje všechen můj vztek a blbou nálad. Písnička se jmenuje Jízda v protisměru od kapely Kryštof, kterou nijak zvlášť neposlouchám, ale tenhle song stojí za to, tedy ne hudebně, ale jak jsem už napsala, textově. Jo a pochází z alba Rubikon.

song: Going to my Hometown

2. listopadu 2010 v 18:15 | Alexandra |  Rory Gallagher
Tohle je opravdu zajímavý kousek z Roryho tvorby, ručím vám za to, že vám na 100 % navodí dobrou náladu jeho "kytarka", hlas, klávesy, bicí a energie fanoušků.

živě - Irish Toursong: Walk on Hot Coals

2. listopadu 2010 v 18:08 | Alexandra |  Rory Gallagher
Vážně zajímavá insturmentálka, nevím jak ji popsat, pomalá a pak tak dynamická a výbušná, a pazvuky, které by u jiného kytaristy zněly děsně, tak od Roryho zní jak tynejkrásnější zvuky na světě :)

živě - Irish Tour


song: Hands Off

2. listopadu 2010 v 17:55 | Alexandra |  Rory Gallagher
To je tak skvělé video, tak skvělá basa, tak skvělý rytmus a sóla,Rory tu hudbu tak úžasně prožíval, tak úžasně hrál .... já nemám slov. Píšu úkol do angliny, ale místo abych ho psala tak jenom klepu nohou a kývu hlavou do rytmu. Poslechněte si to a podívejte se na video, mám pro něj jedno slovo, které jsem zmínila už 4x ... ÚŽASNÉ :)

ještě abych nezapoměla na skvělé spoluhráče .. takže basu hraje Gerry McAvoy, bicí ovládá Rod De´Ath, a klávesy Lou Martin.

živě - Irish Tour