"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Srpen 2010

Eluveitie - keltskou hudbu umí prožít i Švýcaři

31. srpna 2010 v 17:25 | Alexandra |  Eluveitie
Eluveitie: album - the arcane dominion
Od kapely Eluveitie jsem tady dávala už tento singl, ale mě to prostě nedá a musím vás s ní, tedy hlavně s jedním jejich albem obeznámit ještě více, protože tato kapela vyprodukovala a nahrála neskutečně krásnou hudbu.

Album se  jmenuje Arcanum Dominion, (neptejte se co to znamená, nevím to), pokud bych hudbu na tomhle album měla zařadit do nějakého hudebního stylu tak je to něco mezi metalem a folkem, převažuje zde akustická hudba. Občas na vás zpěvák "zařve" metalovým hlasem, ale v tu chvíli to naprosto sedí do kontextu písně, takže si ani neumíte představit, že řev zpěváka tam nepatří. V některých částech v písních také zpívají zpěvačky svým krásným čistým jemným hlasem, naprosto odlišným od mužského metalového.
Singly na tomto album jsou plné krásných melodií připomínající drsnou přírodní krajinu severských zemí a Irska, ale také jemnost. Melodiím, které zajišťují akustické nástroje jako píšťaly, housle, dudy, občas vybrnkávání kytary, na tomto albumu nic nechybí. A v tom je síla alba.

Magazín Rock+

28. srpna 2010 v 14:13 | Alexandra
Rock+

Rozhodla jsem se vám, milovníkům hudby, dát tady odkaz na hudební magazín Rock+. Tento časopis se věnuje tedy rockové hudbě, jak novinkám tak i starým hudebním klenotům jako jsou Led Zeppelin, the Doors apod. V každém čísle jsou také recenze na nově vydané (i postarší) cd. Mě se tento časopis moc líbí, tedy líbil by se mi více kdyby byl v tištěné formě, ale bohužel vydávají ho jen v internetové podobě. Tak si tento časopis užijte, a budu ráda, když řeknete o tomto časopisu dalším rockovým milovníkům a pokud mi napíšete do komentářů jestli se vám magazín líbí nebo ne tak budu určitě taky ráda. Tak pěkné počteníčko (a pusťte si ke čtení nějakou dobrou hudbu!)  :)


Film o Janis Joplin s hl. roli s kráskou z Hollywoodu?

21. srpna 2010 v 20:03 | Alexandra |  Janis Joplin
Jen blázen by do toho šel, ale jak se ukazuje, na světě je mnoho bláznů. a Fernando Meirelles je jeden z nich. Režisér, věří že natočí skvělý film s názvem Get It While You Can (pokud máte trošku přehled o Janis Joplin, tak víte, že se tak jmenuje její jedna výborná písnička viz.video) o rockové ikoně Janis Joplin.
Abych to uvedla na pravou míru, pokud se vám zdá z mé strany, že píšu tento článek negativně, tak je to jen proto, protože si nemím představit hollywoodskou herečku Amy Adamsovou, štíhlou vždy-nalíčenou zrzku, jako Janis Joplin, tu která milovala vlasy rozpuštěné, s tváří bez make-upu apodobně. Ale nepředbíhejme, třeba režiserér a maskéři z ní udělají skvělou Janis Jolin, a vznikne z toho dobrý film.zprávy: Nejlepší země k žití

18. srpna 2010 v 8:52 | Alexandra
Tak si tak čtu zprávy na novinky.cz a na co nenarazím. Prý Čr je 25. nejlepší země k žití, no ale mě hned napadlo jak se asi umístilo Irsko, Švédsko apod. a hahaha 1. je Finsko 2. je Švýcarsko a 3. je Švédsko, jak úžasné zjištění že mé oblíbené změ jsou první 3 nejlepší :)

Pokud se chcete podívat na některé další země tak tady je máte: 
poznámka: čísla vpravo jsou body, které danná země získala, maximum bylo 100b.

singl: I believe

16. srpna 2010 v 17:09 | Alexandra |  Robert Plant
Tak nám po dlouhém období sucha opět prší. Teda období sucha u nás kolem Ostravy. Jsem ráda, že prší, miluju když prší. Já vím, jsou povodně všude možně, ale já za to nemůžu jsem ráda že prší no :). Jak jsem včera slíbila, Robert Plant opět tady nastupuje na scénu, a to s dnešní písníčkou I believe. Je to krásná písnička, a povedlo se i samotné video ..


Tears, tears at the water's edge
Hey little sister, there is laughter instead
Tears for the teacher, from the eyes, from the soul
This restless spirit takes a long way back home
Like the wind, you are free
Just a whisper - I hear you, so talk to me

singl: 29 Palms

15. srpna 2010 v 21:32 | Alexandra |  Robert Plant
Robert Plant umí překvapit, a proto pro dnešní večer jsem pro vaše usi přichystala písničku 29 Palms, která pochází z alba Fate of Nations z roku 1993 (jak skvělé zjištění, že vyšlo tak dobré album v roce mého narození :D ). Ano zjistila jsem, že toto album se mi strašně líbí, tedy zatím jsem si poslechla jen některé věci, ale vypadá moc dobře, takže se můžete těšit, že zítra přidám od něj taky nějakou písničku :)


A fool in love A crazy situation
Her velvet glove Knocks me down and down and down and down.
Her kiss of fire A loaded invitation
Inside her smile She takes me down and down and down and down.

singl: Liar Dance

15. srpna 2010 v 21:13 | Alexandra |  Robert Plant
Po dlouhé době, zde přidávám písničku R.Planta, (pokud se nemýlím tak pochází z alba Manic Nirvana) ,a to z důvodů poslechové hodinky Plantovy tvorby u Robky a Jirky. Abyste rozuměli, tuhle písničku jsem u nich objevila a hned se mi zalíbila, takže si ji určitě poslechněte celou. A přidávám živou verzi, kterou má i Robka na blogu, protože se jim naprosto povedla zahrát, strašně se mi líbí kytara, a Robertův zpěv je krásný, hezky nám to zazpíval. :)

Živě : Knebworth 1990


Far four winds blow
There's trouble and it won't go
I'd really like to help you but you know
Truth twist - liars dance
Money, money - greed, chance
Let's take a little more before we go
Cause we won't be back again
No we won't be back again

Severní Amerika : Národní park : Yosemite

14. srpna 2010 v 16:14 | Alexandra |  Zajímavá místa světa
Národní park Yosemite
Dneska mám chuť poznávat divočinu Severní Ameriky, takže se vypravíme po stopách Indiánu do Národního parku Yosemite. :)

"Yosemitské údolí bylo objeveno už v roce 1833, vědělo o něm jen pár zlatokopů. Roku 1851 však vjel do údolí oddíl americké kavalerie pronásledující Indiány, kteří se tam chtěli ukrýt. Vojáci byli zaskočení nádherou krajiny a jejich nadšené vyprávění přilákalo do oblasti první turisty.Roku 1964 bylo Yosemitské údolí prohlášeno za prak státu Kalifornie a roku 1890 se stalo nárdoním parkem."1
Yosemitský vodopád

Yosemitský NP je třetím nejstarším NP v USA.

Celé území národního parku je pokryto krásnými horskými lesy, skalami a vodopády.

Mezi nejznámější vodopády patří Bridalveil (v překladu Svatební závoj), Ribbon (Stuha), zajímavé názvy že? zajímalo by mě kdo je pojmenoval, a samozřejmě sem patří také šestý nejvyšší vodopád světa s výškou 739m a to Yosemitský (třístupňový) vodopád (viz.obr.).

V parku stojí také stromy, které se mohou dožít až více než 2.000 let, Tyto stromy se nazývají Sekvojec (j.č.)2, v části parku zvané Mariposa Grove roste sekvojovů jen pár kusů, protože se velice špatně rozmnožují, a proto taky každý strom má své vlastní jméno. :)

Největším savcem v parku je medvěd. Na pozoru se proti nim měli už i indiáni, kteří ho nazývali jú-zju-ma-ti, tedy "někteří z nich zabíjejí".

Za návštěvu v Yosemitském NP stojí Glacier Poin, krásné vyhlídkové místo :
"Z vrcholku Glacier Point se před návštěvníkem otevře obrovská hlubina údolí a pohled na zasněžené vrcholky Sierry je nezapomenutelný."3
El Capitan
Pro horolezce je velká výzva El Capitan, skalní hora, přes 2.000m vysoká, která dominuje jižní části NP Yosemite.

Yosemite je jedna z největších a nejsouvislejších neporušených přírodních oblastí v Sierra Nevadě a park chrání celou škálu rostlin a živočichů.

Yosemitský park, jak jste mohli shlédnout a přečíst si, má co nabídnout jak pro horolezce, tak i pro obyčejné, kteří chtějí svýma očima a s pevnou půdou pod nohama shlédnout krásy přírody. 

Doufám, že se zde, do tak krásného parku někdy podívám a shlédnu na vlastní oči přírodní krásy, a samozřejmě doufám, že nepotkám medvěda (většinou bývají hladoví že?)


Vetrol - Vládci času

13. srpna 2010 v 9:44 | Alexandra |  Další české singly ..
Ještě bych se s vámi dneska chtěla podělit o písničku Vládci času od české rockové kapely Vetrol, na kterou jsem narazila nedávno v televizi na publiku. V písničce se mi líbí hlavně part od kytary :)


Žlutý pes - Sametová

13. srpna 2010 v 9:34 | Alexandra |  Další české singly ..
Nevím, zda se Vám líbí tento song, určitě ho znáte, melidie mi dnes v hlavě hraje pořád. ,Hejma není nijak velký zpěvák, ale mě se docela líbí, hlavně ten text a jak začne zpívat refrén ... SAMETOVÁÁ .. :D njn. A taky je úsměvný to video, jak tam cvičí spartakiádu.