"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Červen 2010

rozdělení hudeb. nástrojů

30. června 2010 v 21:34 | Alexandra |  Hudební nástroje
Hudební nástroje se rozdělují do 4 velkých skupin a dále podskupin a to:

1. STRUNNÉ :  dělí se na:
    I. drnkací - a, s hmatníkem - patří zde: kytara, loutna, mandolína, banjo, ukulele, ..
                     b, bez hmatníku - patří zde: harfa a její příbuzné typy
   II. smyčcové - housle, viola, violončelo (píšu "po česku"), staré violy, kontrabas

2. DECHOVÉ : rozdělují se na:
    I. dřevěné - flétna, klarinet, saxofon, fagot, kontrafagot, hoboj, anglický roh, ..
   II. žesťové - trubka, basová trubka, křídlovka, lesní roh, tenorový roh, ..

3. BICÍ : rozdělují se na:
    I. laděné - kotle, xylofon, vibrafon, marinba, ..
   II. neladěné - velký buben, malý buben, činely, triangl, (bicí souprava), ..

4. KLÁVESOVÉ : nedělí se, patří tu: klavír, pianino, klavichord, čembalo, spinet, virginal

úvod

30. června 2010 v 21:15 | Alexandra |  Hudební nástroje
Rozhodla jsem se, že tady na blog přidám novou rubriku a to o hudebních nástrojích. Nebudu přidávat články nějak pravidelně, ale podle toho kolik toho proberem v hudebce, budu tady dávat totiž informace od tamtud, tak se když tak nedivte když někdy přidám za měsíc tři nástroje a někdy ani jeden. :)
Jen abyste měli představu o tom, jakou já mám představu o každém článku: tak na začátku článku bude teorie o nástroji, a potom později přidám snad nebo možná nějaké slavné osoby, které se nástrojem proslavili, snad i nějakou tu ukázku (to ale ještě nevím).
Tak uvidíme jestli mi to půjde tyto články :D :) .

housle

Suzi Quatro - If you can´t give me love

24. června 2010 v 10:27 | Alexandra |  Songy dalších ženských interpretů
tak jo .. dneska když jsem dala i písničku na tento týden ze 70. let tak se tímto článkem opět vrátíme o nějaké ty léta zpět a určitě tuto písničku budete znát ..

IF YOU CAN GIVE ME LOVE
Suzi Quatro


Well, I´ve seen you before on the discoteque floor
You were driving me out of my mind
Oh, but I could have swore that I saw something more in your eyes

Oh tho´ you were surrounded
By beauty unbounded
Your glance is intended for me
And tho´ I try to hide it, I found myself lookin´ to see

Má „recenze”

21. června 2010 v 21:38 | Alexandra |  Sonisphere festival 2010
Tento můj článek neberte jako recenzi, ale spíše jako můj názor či popis akce. Tak začínáme ... bude to delší článek ale :D
PS: pokud chcete tak pár mých nafocených fotek je tady,ale upozorňuju: kvalita je nízká !

SONISPHERE FESTIVAL, MILOVICE, 19. 6. 2010
vstup
Na začátek něco o Milovicích ..Milovice jsou menší městečko, do kterého dojede z Prahy za 45 minut. Za komunistů bylo rozděleno na 2 části a z větší části bylo i obydleno rusáky. Jo a jsou v něm pořád zachovány a viděny letecké bunkry pro sovětšké letadla.

Hned na začátku, bych chtěla říct, že tento festival byl pro mě první jakého jsem se zúčastnila, takže pokud se vám tento článek bude zdát moc pozitivní tak se moc nedivte, jelikož se mi na tomto fesťáku strašně moc líbilo, a hned bych se tam chtěla vrátit zpátky, hl. na Metallicu, ale nepředbíhejme. Jo a o té pozitivě : patří především kapelám co hráli, jelikož organizace byla dosti nezvládnutá ... málo záchodů (zejména pro chlapy, protože potom tam chlapi chčili i na ploty a byly pak celé ochcané, jídlo a pití bylo taky předražené, atd. ale tomu se nechci vyjadřovat, protože jsem si chtěla fsťák užít hlavně po hudební stránce a ne se stresovat a rozčilovat se organizací. No ale někteří chlapi, se zase přijeli jenom ožrat, někteří vážně už třeba v 16:00 byli tak ožralí že usnali v třávě apod. a to je ani nezbudil ten hukot od pódií což se divím. No ale to je jejich problém, když se chtěli ožrat za skoro 2.000,- (tolik stál lístek) tak proč ne, je to jejich věc že jo.

Na festival se sjelo mnoho lidí, v novinách jsem četla že až 40 tisíc lidí, A taky různých národností ... ve vzduchu vláli vlajky Belgie, Ukrajiny, Finska viděla jsem i Řecka .. a mluvili kolem nás hodně lidí "cizí řečí" :D tedy hl. maďarsky, německy, polsky, a taky anglicky dost.

Takže:
S taťkou jsme jeli vlakem, který byl plný fanoušků thrash metalu, a když jsme vystoupili tak nás strhl dav k letišti, kde se to konalo. Jenže jsme s taťkou ještě museli najít byt od kamaráda našeho strejdy, kde jsme měli pak přespat na druhý den, takže jsme prošli celé Milovice než jsme ho našli, a povím vám, byl to kus cesty, a už v 15:00 nás strašně bolely nohy, nehledě na to že jsme stáli na nohou až do 2:30 hodin rána. Ale stálo to za
Devil Driver
to. Ještě na cestě, nás zastavili 2 angličané, jelikož jsme měli s taťkou plánek kvůli tomu bytu, a strašně na mě začli mluvit anglicky, a já takový "úžasný" angličtinář jsem jim popsala cestu k letišti s ježděním prstu po mapě a se slovíčky:  yes, no, you must go here. :D:D krása.

Asi v 15:00 jsme tedy dorazili na letiště, kde už byli připraveni DevilDriver. Jejich tvorbu jsem neznala vůbec, ale hráli dobře, do prgramu skupin se hodili.

Další přišli na řadu Anthrax. Ti už byli jiné kafe. A měli velmi dobrého zpěváka, a myslím že se jim jejich koncert vydařil.

Poté přiběhli Megadeth, v čele s Davem Mustainem, dřívějším kytaristou Metallicy. Na začátku měli dost mizerný zvuk,dost mi vadil, protože kdyby ho měli lepší, tak by mě i vzali, protože jejich hudba je enerická a dost kytarová, hráli hodně sól, ale s tím mizerným zvukem se mi vůbec nelíbili, protože se to úplně slilo do sebe a nic z toho nebylo. No, ale mému taťkovi se zase strašně strašně moc líbili, řekla bych, že ikdyž to neřek přímo, tak se mu líbili víc než Metallica.
koncert Alice in Chains


Po Megadeth měla naklusat tvrdý energický Slayer, ale prohodili se s Alice in Chains, což bylo jen dobře. Na Alice in Chains jsem se docela těšila, ale trochu mě uspali, jelikož jsem v 19:15 kdy začínali byla už unavená (nohy a záda mě bolely děsně (mj. už se strašně těším až si dneska lehnu do mojí postele, ikdyž musím v 6 stávat do školy)),a ještě k tomu hráli pomalejší věci, nemělo to štávu, ale samozřejmě velcí fanoušci Alice .. si ji  užili na plné pecky, skákali a zpívali.

v 21:00 se na scéně objevili za obrovského hukotu fanoušků velcí Slayer. Jejich holohlavý kytarista s vousem vplený v copánek mě opravdu učaroval už od samého začátku. Kymácel hlavou od zhora dolů, jeho vous mu pleskal o krk a přitom výborně hrál na kytaru. Byl vážně vynikající. Ale nesmím ani zapomenout na jejich bubeníka (opravdu nevím jak se jmenuje, takže jméno u mě v článku nenajdete), který bubnoval o sto šest. Slayer zahráli vážně dobře. A ikdyž jejich tvorbu znám opravdu málo, tak u jejich koncertu nemůžu stát jak Y, a hudebně mě minimálně přinutí klepat si nohama do rytmu.

V 22:15 Slayer skončili a za půl hodiny měla nastoupit Metallica, bohužel nasrala nás fanoušky už na začátku a začla hrát až ve 23:15. To čekání vážně nikoho nebavilo, pořád tam pouštěli jenom různé písničky (vždycky v půl hodinových pauzách než se připravila kapela tak pouštěli písničky), a potom tam pustily od AC/DC jednu písničku tak jsme si my fanoušci, alespoň zaspívali s rádiem :D.
No a tak v 23:15 za velkého potlesku a pískotu nastoupila Metallica, hlavní bod programu, na kterou přišli snad skoro všichni metaloví fanoušci co byli přítomni. Jejich koncert byl vážně úžasný, snad ani minutu jsem jen tak nestála jak Y. My všichni fanoušci jsem si zazpívali ty největší hity jako Creeping Death, For Whom the Bell tol, Sad but true nebo Seek & Destroy. V písničkách jako One a podobně (už nevím v jaké) vybuchovali podél pódia ohňostroje, které nás alespoň trochu zahřály. Bylo to úžasné. Pokud tu zas někdy bude mít Metallca koncert, tak bych chtěla strašně jít, vážně se mi moc líbila.

Tak to je asi tak všechno. Je to dlouhé já vím :D. však to nemusíte číst celé.

Tak já se jdu teda konečně vyspat. :)The Day That Never Comes
Metallica


3 jenž byste chtěli zažít

17. června 2010 v 22:59 | Alexandra |  Moje a Vaše názory
Ještě jsem se rozhodla, že tady dám článek, takový "anketní". Představte si, že máte možnost shlédnout (zúčastnit se je lepší možnost) koncerty všech hudebníků, kteří kdy žili .. zajímalo by mě jaké 3 by jste si vybrali. Můžete samozřejmě si vybrat nějaký specifický koncert přímo nebo festival nebo prostě jen kapelu či zpěváka. Kdybyste si mohli vybrat ze všech ... Co byste si vybrali ?? Popřemýšlejte během víkendu a napište, samozřejmě budu ráda, pokud uvedete nějaký důvod proč právě je byste chtěli vidět a slyšet..


Už se blíží

17. června 2010 v 16:56 | Alexandra |  Sonisphere festival 2010
Už jsem zase dlouho nepřidala žádný článek. Hrůza. Zítra jedem do Prahy a v sobotu máme ten Sonisphere .. už se uplně těším, přehrávám si teĎ písničky od skupin co tam budou .. ať už jedem. :D:D:) Dám vám tu nějaká videa a pokud máte chuť tak si je poslechněte. Jo a až přijedem což bude v pondělí, tak pak tu napíšu nějakou recenzi, nebo prostě jaké to tam bylo však víte co myslím :D:). A doufám že si nezapomenem doma vstupenky a foťák .. měla bych infarkt (a nejen já,ale i taťka), tak nám držte palce ať nic nezapomeneme doma a všechno si sbalíme. :) Tak, konec diskuze, přichází na řadu ochutnávky pár kapel ...

1. Megadethsingl: Flower in the Sun

10. června 2010 v 20:23 | Alexandra |  Janis Joplin
Pro dnešek poslední kousek od Janis.
Miluju ty její brýle ..

FLOWER IN THE SUN
Janis Joplin


Oh please don't you think baby that I am wrong to cry, yeah.
You loved me, too,
So how come you just sit there and laugh
And laugh and laugh and laugh ?
Things just can't be this way
And not for very long
No no no no no no no no no no no no no no.
Our love affair said it's just history, yes it is.

And I tried to love you in my own way,
I think that you know I did.
But to have you here, to see you living,
Oh so near to me, yeah, yeah, yeah.
Oh but you are distant and so it's dead
And so often people are glad to be old, yeah yeah,
Our love affair is just history, yes it is.

singl: Get it while you can

10. června 2010 v 20:15 | Alexandra
Teď trochu v Janisině tvorbě spomalíme ..Ty Janisiny "oblečky" zná snad každý kdo ji poslouchá .. někdy jsou vážně extravagantní, ale to k ní prostě patří.

GET IT WHILE YOU CAN
Janis Joplin

živě: 25. červenec 1970, The Dick Cavett Show


singl: One night stand

10. června 2010 v 20:11 | Alexandra |  Janis Joplin
Opět Janis, je prostě skvělá .. V této písničce projevila úžasně svůj hlas, rozsah hlasu, barvu .. moc se jí povedla :) Ale nesmíme zapomenout ani na ostatní .. basová linka je taky moc pěkná a ta harmonika :):)

ONE NIGHT STAND
Janis JoplinWhen I'm on the road playin' in a town without a name,
And I'm feelin' low an' everybody looks the same.
Well, you catch my eye, and then you come on strong an' try to make your play.
Just because we loved tonight, please don't you think it's gonna stay that way.

Don't you know that you're nothin' more than a one night stand.
Tomorrow I'll be on my way, an' you can catch me if you can.
Honey, take me by the hand and play that game again, yeah.

Everywhere I go, the people wanna make some time with me.
That's okay, if the next day I can be free.
Well, it's feelin' good and you're the one I'm lovin' tonight,
Well, don't you go and spoil it, babe, by trying to get yourself all uptight.

singl: Down on Me

10. června 2010 v 20:07 | Alexandra |  Janis Joplin
Na tuto písničku jsem narazila teďkom a moc mě potěšila. Určitě si po chvílce poslechu budete dupat do rytmu a prozpěvovat si " Down on me .. " :)

DOWN ON ME
Janis JOplin

živě 1967