"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Září 2009

Andy McKee - umět na akustiku je dost těžká věc

29. září 2009 v 18:08 | Alexandra |  Instrumentální hudba
Tomu kdo dal základ k vynalezení akustické kytary, se klaním hodně hluboko:) Je to ten nejhezčí nástroj.

7 epoch rocku

29. září 2009 v 17:54 Dokumenty
pro ty, kteří by si tento dokument chtěli stáhnout tak můžou tady a je to ve formátu AVI (přehraje se např, v - KM Player)

Sedm epoch rocku

Seven ages of rockHudební dokumentární cyklus BBC líčí téměř půlstoletou historii rocku, který přesrostl hranice hudeního žánru a stal se generačním hnutím i životním postojem.
Postupem doby se rocková hudba stala věrohodnou politickou a uměleckou silou. Do hudby vnesla větší hlasitost a osobitý postoj. Rock se zrodil z blues, ale postupně začal dospívat a vydal se stovkami rozmanitých, vzrušujících směrů. Mnozí experti rockovou hudbu označují za nejcharakterističtější a dosud nejvlivnější proud posledních pěti desetiletí.1.Díl - se zaměřuje na 60.léta - The Who, Animals, Yardbirds, Kinks, Creams, Rollings Stones, a taky Bob Dylan, ten jenž se z funkového písničkáře stal rockový kytarista.


2.Díl - je zaměřen na Art rock nebo-li psychodelický rock
- Pink Floyd, the Velvet Underground, Roxy Music a nesmí chybět samozřejmě ani David Bowie.3 Díl - pokud patříte k nadšencům punku tak se na tento díl určitě podívejte. Mě moc nezval, ale vás třeba vezme. Největší osobnosti punku shrnuty do 45 minut - Sex Pistols , Ramones, Patti Smith, ad.


4. Díl - Jestli jste velcí fanoušci heavy metalu, tak jako já, tak tento díl nepromarněte. Rozbombarděný Birmingham, kde začínali Judas Priest či Black Sabbath, kteří se mezi sebou tak hecovali,že Ozzy sešňupal i mravenci, ikdyž si na to nepamatuje, protože v té době byl pořád sjetý, či rozhovor s Dickinsonem a Stevem Harrisonem o Iron Maiden, největší ikoně Heavy metalu, která i po 30 letech má co nabídnout nebo Deep Purple, jenž rif ze Smoke on the Water existuje jen proto, protože potřebovali ještě 7 minut na albu zaplanit (díkybohu za to) , a taky Metallica, jenž se vypracovala v tak neuvěřitelnou skupinu s úžasnými sóly od Kirka Hammeta. Tento díl by mohl mít i víc než jen 45 minut.


5. Díl - Díl je věnovaný skupinám, které to pořádně rozjeli
na stadionech - Led Zeppelin, Kiss, Queen, Bruce
Springsteen, Police, U2. Říkala jsem si bomba
Led Zeppelin a Kiss bude, Queen taky super, protože Freddie to je zpěvák s velkým Z. Ale nějak
mě zklamali, o Led Zeppelinách bylo 4minutky o Kissech taky, Queen byli v pohodě,ale půl hodiny říkali o B. Springstteenovi, nic proti němu nemám, měl hodně fanoušků, dělal kvalitní hudbu, ale Zeppelíni jsou Zeppelíni, vždyť tolik skupin inspirovali a posunuli "hranice" hudby, Jimi Page je bombovní kytarista a .. Příští díl se jim třeba podaří líp.


6. Díl - Americký alternativní rock v čele s Nirvanou, R.E.M, Pearl Jam, Pixies. Samozřejmě největší pozornost je věnována Nirvaně hl. Kurtu Cobainovi a R.E.M. Myslím, že se tomuto dílu nedá nic vytknout, Nirvana byla skupina,
která "rozšířila" grunge mezi lidi, i když před ní už existovaly skupiny jenž ho hrály. Naskytla se tu otázky, že by Nirvana a R.E.M. udělali společné turné, protože obě kapely se respektovaly a měly rádi hudbu jakou hrála ta druhá, bohužel K.Cobain spáchal sebevraždu a s ním taky Nirvana.


7. Díl - Nezávislá scéna - India rock - Brit pop. O skupinách jako The Smiths, Oasis, Suede, ad.

Soul Deep

29. září 2009 v 17:37 | Alexandra |  Dokumenty

SOUL DEEP

Soul Deep: The Story of Black Popular Music)

zdroj - zde

Šestidílný cyklus BBC o hudebním stylu, který kombinuje gospel a blues s prvky jazzu. Ruku v ruce s hudbou dokument svědčí o historii afroamerického hnutí za lidská práva.
Soulová hudba vznikla z černošských evangelií v Severní Americe.Jejím základem byl spirituálový hymnus s bohatou harmonií a sugestivně vytleskávaným rytmem. Většina umělců získala hudební
praxi v kostelích a chrámech.


Ray Charles, průkopník soulu, v 50 letech 20.stol.omračoval obecenstvo svým
drsným hlasem a jemnou hrou na klavír. Mezi další průkopníky patří Sam Cooke, jehož balady
velmi ovlivnily budoucí umělce, a zpěvák Otis Redding, který byl znám svým vášnivým přednesem.Mezi největší osobnosti soulu patřil zpěvák James Brown, kterému bylo přezdíváno "The Godfather of Soul" neboli kmotr soulu. James Brown svými hity dal základ funku. Jeho divoké a teatrální vystupování z něj učinilo hvězdu a píseň Say It Loud, I'm black and I'm Proud (1968) se stala hymnou hnutí za lidská práva amerických černochů.


zajímavé str. k dokumentu:video: Comin' Home

16. září 2009 v 19:50 | Alexandra |  Zakk Wylde
Ještě mladičký Zakk Wylde a kapela  Lynyrd Skynyrd hrají Comin´ Home, tuším že je to z roku 1993. Užijte si to :)


8 z pomalých písní

5. září 2009 v 21:47 | Alexandra |  „10 nej.”
Časem a podle nálady se písně obmněňují, ale tyhle jsou ty, které se tam snad vždy zústanou.