"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Říjen 2008

Small Faces

11. října 2008 v 20:47 | Alexandra |  Další zajímavé kapely
Small Faces byla hudební skupina z východního Londýna, výrazně ovlivněná americkým

hudebním stylem rhythm and blues. Založili ji v roce 1965 Steve Marriott, Ronnie Lane, Kenney Jones a Jimmy Winston (později jej nahradil Ian McLagan).
Jsou vnímáni jako jedna z nejobdivovanějších a nejvlivnějších ,,mod´´ skupin 60.let, s hity, jakými byly písničky "Itchycoo Park", "Lazy Sunday", "All or Nothing" a jejich konceptuální album Ogdens' Nut Gone Flake.
Před rozpadem v roce 1969 se přetvořili v jednu z nejúspěšnějších britských psychedelických skupin.
Small Faces jsou uváděni jako jeden z největších vlivů britpopového hnutí 90. let.


Small Faces složili skvělé věci, jsou chytlavé a už po prvních tónech poznáte jejich rukopis. Pokud je neznáte tak vzhůru do poslechu :)

I can´t make it:

All of nothing:

Tin soldier:

Whatcha gonna do about it

My way of Giving:

Talk to You

Heavy Metal Encyklopedie

10. října 2008 v 20:15 | Alexandra |  Knihy

autor: Daniel Bukszpan

Vzestup od nuly až do hvězdných sfér Od raných začátků v rockové éře 60. let bořila heavymetalová hudba hranice kulturního vkusu, vyvolávala bouřlivé chraptivé nadšení v davech mladých lidí a inspirovala miliony k tomu, aby se chopily elektrických kytar a otočili knoflík zesilovače až na jedenáctku. Daniel Bukszpan, veterán mezi hroziči a uznávaný hudební recenzent, v tomto nepříliš uctivém průvodci metalem všeho druhu líčí oslňující dráhy hvězd jako Black Sabbath, Deep Purple nebo Led Zeppelin přes shockrockery Alice Coopera a Marilyna Mansona až po velikány současného death- a blackmetalu Entombed či Mayhem. Této vskutku reprezentační knize, která by neměla chybět ve sbírce žádného opravdového fanouška heavy metalu učinil předmluvu RONNIE JAMES DIO.

můj názor:
Tuto knihu doporučuju všem,kteří maj rádi metal - je jedno jestli blackmetal či heavy metal. Jsou zde také zmíněny osobnosti,k teré nehrají metal, ale ovlivnili ho - např,Jimi Hendrix(kytary),Kiss(masky) a další ..
Kniha je obsáhlá,velmi dobře se čte a je doplněna úžasnými fotkami obřích rozměrů.
PS: Tu knihu si stačí kopit i jen pro ten úžasný úvod, jenž napsal R. J. Dio.


knihy Deep Purple

10. října 2008 v 19:54 KnihyDEEP PURPLE -
- PŘÍBĚH ROCKOVÉ LEGENDY
Michael Heatley

Kniha je kompletním průvodcem po kariéře slavné rockové skupiny Deep Purple od začátků v 60. letech, přibližuje všechny vzestupy a pády, podrobně rozebírá i aktivity členů, kdy skupina neexistovala. Druhá část publikace se detailně věnuje jednotlivým studiovým albům, počínaje debutovým Shades Of Deep Purple z roku 1968 až po Rapture Of The Deep, které vyšlo na podzim roku 2005.MŮJ ŽIVOT S DEEP PURPLE
Ian Gillan a David Cohen

Rocková hudba by nebyla to, co je, bez Deep Purple. Deep Purple by nebyli tím, čím se stali, bez Iana Gillana. Slavný zpěvák slavné skupiny napsal paměti, a tak v mnoha ohledech kontroverzní osudy skupiny před námi vyvstávají, viděny očima nejpovolanějšího. Konečně se dozvíte, jak to bylo se vztahem Iana Gillana a Ritchie Blackmorea či co se stalo při natáčení Smoke on the Water. Gillan popisuje třicet let spojených s domovskou skupinou, nevynechává však ani svoje začátky v hloubi 60. let či pozdější účinkování s Black Sabbath a úspěšnou sólovou kariéru.

Deep Purple - Smoke on the water
Dave Thompson

Deep Purple patří k nejpopulárnějším rockovým skupinám všech dob a zároveň k hrstce těch, které na hudební scéně působí již přes čtyři desetiletí. Letos uplyne úctyhodných 41 let od okamžiku, kdy ji v anglickém Hertfordshire založila pětice hudebníků v čele s Jonem Lordem, Ritchiem Blackmorem a Ianem Paicem.
V Deep Purple se dodnes vystřídalo 14 hudebníků, kteří natočili 18 řadových a bezpočet koncertních alb a prodali miliony nosičů. Skupina zůstává stálicí první třídy. Smoke on the Water je první knihou, která vypráví úplný příběh této pozoruhodné skupiny - od jejího velkolepého nástupu až po
současnost. Střípky z otevřených rozhovorů se členy skupiny (včetně Rogera Glovera, Iana Gillana,

Jona Lorda a Iana Paice), jejími přáteli a příznivci se tu skládají do pestré mozaiky, která vzrušujícím způsobem vypráví o často dramatickém vývoji skupiny počínaje bouřlivými odchody legendárních členů Iana Gillana a Ritchieho Blackmoora až po tragickou smrt kytaristy Tommyho Bolina. Příběh často opouští rámec existence samotných Deep Purple, aby barvitě dokreslil obraz hudební scény, která tehdy skupinu obklopovala a ovlivňovala, a vložil tak jejich hudbu do srozumitelného kontextu.Šance sněhových koulí

10. října 2008 v 19:50 | Alexandra |  Knihy

autor: Vojtěch Lindaur


Známý hudební publicista, šéfredaktor časopisu Rock & Pop, popisuje historii hnutí hippies od jeho vzniku až do konce na přelomu 60. a 70. let.můj názor:
Konečně kniha kde jsem se dočetla celou pravdu, jak úžasné okamžiky tak i smutné, o hippies, 60. letech, komerčnosti hudby apod. Doporučuje všem hudebním nadšencům.


Kytary a řev aneb co bylo za zdí

10. října 2008 v 19:36 | Alexandra |  Knihy

Československá socialistická republika, léta 1977-1989. Byl to právě onen časoprostor, v němž se tehdejší punk rockové kapely pohybovaly, který s sebou přinášel situace, kdy běžná věc jako zorganizovaní koncertu spíše připomínla bojovou hru, barevné vlasy a náušnice v uchu znamenaly pozvánku k nákladačce na policejní stanici a kdy se vydání desky rovnalo utopickému snu.Není pochyb o tom, že kdyby kapely, o kterých je v této knize řeč, hrály dnes, skončila by řada z nich ve spárech hedebního byznysu.Některé z nich by to možná už z principu odmítly, ale vtip byl právě v tom, že tuhle volbu jste u nás tehdy neměli. Až do určítého nepatrného oteplení na samém konci 80. let bylo provozování punk rocku u nás činností nebezpečnou i pro ty, co jinak chtěli být poslušní a jen v klidu ve sklepě mydlit tři akordy.

KISS - Bez masky

10. října 2008 v 19:33 | Alexandra |  Knihy

autoři: David Leaf a Ken Sharp


Oficiální autorizovaná biografie.
Nejpodrobnější a nejdokonalejší "příručka" pro všechny milovníky této fenomenální americké rockové formace. Na čtyřech stech stranách najdou fanoušci KISS vše, co o své oblíbené skupině dosud nevěděli - nepublikovaná fakta, skandální historky, neznámé fotografie a názory důležitých lidí kolem KISS. V neposlední řadě se se čtenáři podělí o svůj pohled na KISS všichni, kdo touto skupinou za tři desítky let její existence prošli, především však její zakládající členové: Paul Stanley, Gene Simmons, Ace Frehley a Peter Criss.


můj názor:
Moje první hudební knížka, kterou sem četla.Děsně moc se mi líbila. Nejvíce se mi líbí, že v knize také líčí historky,k teré prožili. S úsměvem si přečtete jak se vlastně dali do kupy - jak Ace prišel oblečen na jejich první setkání,ale když vzal kytaru do ruky Gene,Paul a Criss byli unešeni tak,že ho vzali.Členové (jak původní tak i dnešní) povídají o různých období skupiny, co si o něm mysleli, jak je nekterí lidé obviňovali ze satanovství, jejich první pocity z prvních nahrávek,z davového šílenství, vyprodaných hal atd.

Iron Maiden - Run to the Hills

10. října 2008 v 19:21 | Alexandra |  Knihy

autor: Mick Wall

Autorizovaná biografie - Run To The Hills je vnitřní výpovědí současných i bývalých členů skupiny, manažerů, šéfů nahrávacích společností, hudebních kritiků, producentů, pořadatelů a dalších iluminátů hudebního světa. Popisuje vzestup skupiny od skromných začátků v hospodách londýnského East Endu až po slavná vystoupení na obřích festivalech po celém světě.

Skvělá četba pro všechny příznivce kapely,ale i užitečná lekce pro každého,kdo se chce stát rockovou hvězdou.

Kniha je doplněna skvělými fotografiemi,které jen nak nevidí.


můj názor:
Kniha se mi strašně moc líbila.Je dobře napsaná.Najdete v ní první počátky skupiny se zpěvákem Paulem,dočtete se kdo kdy měl krizi jak ji zvladli nebo nezvladli a opustili kapelu,jak skupina uspořádala koncert pro jejich bubeníka Roda nebo Cliva(ted si nejsem jista jestli pro toho nebo toho tak se moc omlouvam,ale doctete se to v knize).,jejich první koncert vyprodaného klubu či plného stadionu na Rock in Rio.
Skupinou se prostřídávalo více členů, takže konečně mám v tom taky jasno kdo v jakém roce nastoupil,kdo co do skupiny přinesl ad.
Kniha je velice zajímavá-doporučuju.

Úvod

9. října 2008 v 21:06 | Alexandra |  Knihy

Do této rubriky budu dávat knihy hudebního zaměření,které mě něčím zaujmou a v brzké době si je budu chtít přečíst,nebo které jsem už četla, taktéž připíšu svůj názor na ni.

Většinou budu čerpat ze stránky www.metalshop.cz a nebo z jiných, na které nějak natrefím. Všechny knihy budou publikovýny v češtině.


TNT - Intution

5. října 2008 v 20:50 | Alexandra |  Songy dalších interpretůOne fire
A silent storm in every spirit
Locked behind a lonely dream still aware
When soldiers of fortune take your mind
The heart is your kingdom
Like magic when you find
Intuition
One decision
Hold your heartbeat in your hand
Intuition, one decision
Let your dream command

One answer
The destiny of every moment
Lost inside a hungry voice in the dark
No evil illusions
No empty prayer
The heart is your kingdom
So follow if you dare

Intuition
One decision
Hold your heartbeat in your hand
Intuition, one decision
Hold your heartbeat in your hand

(solo)

When soldiers of fortune take your mind
The heart is your kingdom
Like magic when you find

Intuition
One decision
Hold your heartbeat in your hand
Intuition, one decision
Let your dream command

Kansas - Dust in the wind (1977)

5. října 2008 v 20:24 | Alexandra |  Songy dalších interpretů


I close my eyes,
Only for a moment
And the moment's gone.
All my dreams
Pass before my eyes of curiosity.
Dust in the wind:
All they are is dust in the wind.

Same old song,
Just a drop of water
In an endless sea.
All we do
Crumbles to the ground,
Though we refuse to see.

Dust in the wind,
All we are is dust in the wind

(Instrumental Break)

Now, don't hang on;
Nothing lasts forever
But the earth and sky;
It slips away,
And all your money
Won't another minute buy.

Dust in the wind:
All we are is dust in the wind.
Dust in the wind:
Everything is dust in the wind.

(Everything is dust in the wind.
In the wind....)