"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Srpen 2008

hraní,styl Jimiho Hendrixe

28. srpna 2008 v 11:40 Jimi Hendrix
Je často označován za nejlepšího kytaristu, co kdy žil. Na běžnou kytaru hrál levou rukou. Neumě noty a proto místo nich používal barvy
Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Co se týče hraní, byl samouk. Hrál na elektrickou kytaru typu Fender Stratocaster, kterou otočil a držel obráceně. Hendrix byl průkopníkem zvukového efektu "feedback" (dosl. zpětná vazba). Spuštěním zesilovačů na maximum docílil zvuku, který se dříve při hraní považoval za nežádoucí. Ovlivnila jej tvorba a inovace bluesových hudebníků
Co se týče stylu, nechal se do značné míry inspirovat kytaristy hrajícími rhythm and blues a soul jako byl např.Curtis Mayfield, Steve Crooper či Cornell Dupree, jakož i tradičním jazzem. Hendrixovo vystupování na pódiu bylo pravděpodobně ovlivněno stylem rockového průkopníka Little Richarda, s jehož kapelou The Upsetters byl svého času na turné.
Jako hudební producent, udělal další novátorský krok - začal používat nahrávací studio jako zkušební prostor pro své invence. Byl jedním z prvních, kteří experimentovali se stereofonními a fázovacími efekty přímo během nahrávání.

úspěchy Jimiho Hendrixe

28. srpna 2008 v 11:28 Jimi Hendrix
-Památník v Německu na památku Jimi Hendrixovi.


V roce 1992 byl Hendrix uveden do rock´n´rollové síně slávy a v roce 2005 do Britské hudební síně slávy.

Od roku 1994 zdobí jeho hvězda Hollywoodský chodník slávy.

Roku 2006 bylo jeho debutové album zařazeno do Národního registru nahrávek Knihovny amerického kongresu.

Hudební magazín Rollinmg Stone označil v roce 2003 Hendrixe za nejlepšího kytaristu všech dob a v roce 2004 ho v anketě o nejlepšího umělce všech dob zařadil na šesté místo.

Americká hudební televizní stanice VH1 jej rovněž označila za třetího nejlepšího hard-rockového umělce.


J. Hendrix - podrobnosti

28. srpna 2008 v 11:25 Jimi Hendrix
zdroj: Wikipedia

Jimi Hendrix

Narodil se27.listopadu 1942 a zemřel 18.září 1970.
Narozen jako Johnny Allen Hendrix s pozdějším jménem James Marshall Hendrix, byl americký kytarista,zpěvák a skladatel.

Hendrix je považován za jednoho z nejvýznamnějších a nejvlivnějších kytaristů v historii rockové hudby.
Po počátečním úspěchu v Anglii dosáhl světového věhlasu zejména díky vystoupení na popovém festivalu v Monterey v roce 1967.V roce 1969 byl hlavní hvězdou festivalu Woodstock.
O rok později náhle zemřel v pouhém věku 27let.

V osmnácti letech opustil školu a začal se plně věnovat hře na kytaru. Po ročním pobytu v armádě byl propuštěn. (V knize Room Full Of Mirrors (Místnost plná zrcadel) se píše, že Jimi vstoupil do armády dobrovolně, aby se vyhnul opletačkám za to, že si vypůjčil několik aut. Po roce měl armády plné zuby a chtěl se věnovat hudbě, proto prý armádnímu psychiatrovi namluvil, že se zamiloval do jednoho vojáka, a lékař ho nakonec doporučil k propuštění pro podezření na homosexuální úchylku.)

V říjnu 1966 byla založena skupina The Jimi Hendrix Experience,jejíž součástí byl Jimi Hendrix, Mitch Mitchell a Noel Redding a svoji první premiéru absolvovali v Paříži ve slavné Olympii.
Následující období až do jara 1967 bylo obdobím úžasného nástupu Hendrixe. Současně svým vzhledem, vystupováním a především hudbou spoluvytvářel atmosféru konce šedesátých let.

Jimi Hendrix oslňoval brilantní technikou, ale také velmi často vytvářel až brutální zvukové efekty za pomocí různých kytarových pomůcek, které mu výráběl nadšenec do efektů Roger Mayer.

V roce 1967 byl označen časopisem Melody Maker za nejlepšího světového umělce pop-music.

Poslední koncert měl 6.září 1970 na ostrově Fehmarn v Německé spolkové republice.

citáty

28. srpna 2008 v 11:18 Různé
Bez snů a ideálů nelze být člověkem. (Ernest Fischer)

Po čem toužiti jest již důvod k žití. (Vrchlický)

,,Jediným skutečným bohatstvím člověka je jeho osobnost.Může mu být tím nejpodstatnějšímzdrojem životního štěstí : je-li zdravá a harmonická, jsou-li její konflikty s okolním životem plodné, vede-li ho bezpečně v činu iv myšlení." (Josef Čapek)

Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt.A mnozí z těch, co zemřeli, by zasloužili žít. (JOHN RONALD REUEL TOLKIEN)

"Mrtvý člověk není ten, jenž přestal dýchat a jeho srdce přestalo být, ale mrtvý jest ten kdo přestal snít..." Coolman Niklas

,,Nejkrásnější sny se zabíjejí tím,že se uskuteční!" Jiří Wolker"Kdo chce hýbat světem, ať nejdřív pohne sám sebou ... "

Jsi všechno na světě, vlastními myšlenkami, svým životem, splněnými sny. Jsi vše, čím se rozhodneš být. Jsi stejně bez hranic jako nekonečný vesmír.

"Je zvláštní,jak křivolaké cestičky někdy volíme,jen abychom neukázali,co cítíme."

Všichni jsme andělé pouze s jedním s křídlem a létat můžeme jen tehdy, objímáme-li jeden druhého.

,,Člověk nemusí vlastnit to, co miluje. Skromnému člověku stačí vědomí, že to milované žije." (Hovorka)


" Nesnadná je cesta, míří-li někdo k výšinám." Cassius Severus

"Tři základní věci jsou potřebné k dosáhnutí něčeho cenného: tvrdá práce, vytrvalost a zdravý rozum. " Thomas Alva Edison

"Kdokoli může být umělcem ve svém oboru-jestliže ovšem chce." - Maxim Gorkij"Spravedlnost bez moci je bezbranná, moc bez spravedlnosti je tyranie." - Blaise Pascal

Fade to black

24. srpna 2008 v 19:25 Metallica - Singly

FADE TO BLACK
ZTRÁCENÍ SE V TEMNOTĚ