"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Březen 2007

Rush - Limelight

16. března 2007 v 12:47 | Alexandra |  Songy dalších interpretů


Living on a lighted stage
Approaches the unreal
For those who think and feel
In touch with some reality
Beyond the gilded cage.
Cast in this unlikely role
Ill-equipped to act
With insufficient tact
One must put up barriers
To keep oneself intact.

Living in the limelight
The universal dream
For those who wish to seem.
Those who wish to be
Must put aside the alienation,
Get on with the fascination,
The real relation,
The underlying theme.
Living in a fisheye lens,
Caught in the camera eye.
I have no heart to lie
I can't pretend a stranger
Is a long-awaited friend.
All the world's indeed a stage
And we are merely players:
Performers and portrayers,
Each another's audience
Outside the gilded cage.
Chorus

the Unforgiven

14. března 2007 v 12:41 Metallica - Singly

THE UNFORGIVEN
NESMIŘITELNÝ


(Live at San Diego '92)

One

14. března 2007 v 12:38 Metallica - Singly

ONE
JEDEN


(live at reading festival 97´)

Rush - Closer To The Heart

14. března 2007 v 12:19 | Alexandra |  Songy dalších interpretů

And the men who hold high places
Must be the ones who start
To mold a new reality
Closer to the heart
Closer to the heart
The blacksmith and the artist
Reflect it in their art
They forge their creativity
Closer to the heart
Closer to the heart
Philosophers and ploughmen
Each must know his part
To sow a new mentality
Closer to the heart
Closer to the heart
You can be the captain
I will draw the chart
Sailing into destiny
Closer to the heart

Iron Maiden - podrobnosti

14. března 2007 v 9:38 Iron Maiden
Jelikož je občas problém vědět kdo v jakém období hrál tak tady se můžete podívat jak to tedy bylo.

Založení a počátky Iron Maiden(1976-1979)
Kapela na počátcích své kariéry. Steve Harris se po založení klubové kapely Smiler potkal s Davem Murrayem a založil novou skupinu pod názvem Iron Maiden(starověký mučící nástroj).Jeho cílem bylo čelit nové punkové vlně(Iron Maiden se později stali hlavními představiteli takz. nové vlny Britského heavy-metalu).V sestavě byli roku 1976-Harris, Murray,zpěvák Paul Di'anno a bubeník Doug Sampson. Skupina debutovala vystoupením v The Cart and Horses v Startforde v londýnské čtvrti East End. Skupina pokračovala sérii vystoupení v LeytonstoneThe,Bridgehouse,Canning Town a Ruskin Arms v East Hame.I když si díky těmto koncertům získávala stále více fanoušku,nepodařilo se kapele zaujmout žádnou z gramofónových firem.Iron Maiden tedy vydali EP z demo snímek Iron Maiden, Prowler a Strange World na vlastní značce.Kopii,kterou poslali diskdžokejovi Nealovi Kayovi z londýnskeho klubu The Bandwaggon Soundhouse se stala v heavy-metalových klubem velkým hitem.Skupina pokračovala dalšími úspěšnými koncerty v The Soundhouse. Diskdžokej Kay organizoval akci "Heavy Metal Crusade" (Heavy-metalová křižácká výprava) v londýnském klubu Music Machine. Iron Maiden se ukázali na koncertu, který vešel do podvědomí jako koncert "nové vlny britského heavy-metalu" (NWBHM). O skupinu poté stoupl zájem a hrála téměř po celé Velké Británii. V Listopadu 1979 vyšla EP The Soundhouse Tapes,nahraná rok předtím v Cambridgei a distribuovaná poštou.Navíc přišel nový kytarista Tony Parsons a skupina nahrála dvě skladby na kompilační LP Metal For Muthas,kterou vydala prostřednictvím EMI. V prosinci toho roku skupina odehrálá velmi úspěšné a vyprodané vystoupení v londýnském klubu Marquee a tím se rozhodlo o smlouvě s EMI.

Éra Paul Di'anna(1980-1981)
Paul Di'anno Parsonsa nahradil další kytarista Dennis Stratton.Skupina vydala své první plnohodnotné album "Iron Maiden",které šokovalo celý svět svou dynamičností,energií,úžasnými kytarovymi rify,či sóly.Nejen Steve Harris v něm ukázal,že v něm dřímá obrovský skladatelský talent. Popularita skupina šla prudce nahorů,skupina se oběvovala v televizních show a na dalších akcích a vystupovala také na turné se skupinami Judas Priest a Kiss.Zároveň došlo i k dalším změnám,na post bubeníka přišel Clive Burr,který vystřídal Sampsona a místo kytaristy Strattona přišel Adrian Smith.Éra Bruce Dickinsona(1982-1992)
Do skupiny přichází Bruce Dickinson... Jelikož zpěvák Paul Di'anno dával víc,než před zpěvem a hraní s kapelou přednost rockerskému stylu života(alkohol,drogy),musel Iron Maiden opustit a na jeho místo přišel do té doby poměrně málo známy zpěvák skupiny Samson Bruce Dickinson.Skupina nahrála album The Number Of The Beast,které se čekalo s velkým očekáváním.Album se okamžitě stalo celosvětovou bombou a do dnešní doby(i když skupina vydala spousty výborných alb) toto album mnozí považují za vůbec nejlepší v celé historii skupiny.Popularita skupiny se tak zvýšila ještě víc a po celém světe jí bylo plno a i díky ní stoupla velmi popularita heavy-metalu. Skupina pokračovala velmi rychle - album,turné,album,turné. Skupina roku 1992. A nepřestala překvapovat,následovaly další výborné alba-Piece Of Mind(1983),Powerslave(1984),Live After Death(1985), Somewhere In Time(1986),Seventh Son Of A Seventh Son(1988),No Prayer For The Dying(1990), Fear Of The Dark(1992),A Real Live/Dead One(1993),Live At Donington(1993).Během tohoto období(1982) opustil kapelu bubeník Clive Burr a nahradil ho Michael Nicko McBrain. Před albem No Prayer For The Dying odešel Adrian Smith,kterého nahradil Janick Gers. V roce 1992 šokoval Bruce Dickinson fanoušky zprávou o odchodu ze skupiny.Na jeho post tedy musela skupina v čele se Stevem Harrisem vybrat nového zpěváka,jež se stal Blaze Bayley.

Éra Blayze Bayleho(1993-1999)
Éra zpěváka Blaze Bayleho.Po odchodě zpěváka Bruce Dickinsona si nemohla skupina stěžovat na pokles popularity ,který se projevil jen v USA.Dlouholetý kamarád Iron Maiden Blaze Bayley se sice snažil, ale kvalit Bruce Dickinsona nedosahoval.Na koncertech mnohdy zapoměl nějaký ten kus textu a taky mu dělalo celkem velké problémy zazpívat Bruceovy výšky,ale i přesto to nebylo zas až tak hrozné,v podstatě se jeho hlas kromě vysokých oktáv od Bruce tak moc nelišil. V roce 1995 vydala skupina album The X Factor,který není považován za nejlepší... Album je hodně zadůmané,jako by se skupina ještě stále nemohla dostat z odchodu Bruce Dickinsona.Přesto se po několika posleších album nejeví zas tak špatně a celkově je plné výborných kytarovýh rifů a má v sobě cosi zvláštního.V roce 1996 vydala skupina edici Best Of The Beast i s novou písní Virus.Další album přišlo roku 1998 a jeho název je Virtual XI.Toto album se nedočkalo nějakého drtivého ohlasu,ale celkově ani nijak nezklamalo. V roce 1999 tato éra skončila a Bruce Dickinson se zcela nečekaně a o to bombastičněji vrátil na palubu Iron Maiden...

Od roku 2000 po součastnost...
Skupina po návratu Bruce Dickinsna.Bruce Dickinson si sebou zpět přivedl i bývalého kytaristu Iron Maiden Adriana Smithse a počet členů kapely tak stoupl na šest.Skupina odehrála šňůru koncertů,jako vzpomínku na staré časy a vydala nové album Brave New World,které opět kapele zvedlo popularitu. Následoval koncert Rock In Rio,který vyšel na CD,i DVD a stal se celosvětově úspěšný. Na koncertě tehdy skupina zaznamenala rekordní počet fanoušků 250 000,kteří vytvořili nevídaný kotel.Po turné vyšlo v roce 2003 velmi povedené album Dance Of Death a skupina ukázala,že je stále na špici heavy-metalu.V roce 2005 vyšlo live CD a poté i DVD Death On The Road...