"Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi."

Interviewer: "So Jimi, what's it like to be the best guitarist in the world?"
Jimi Hendrix: "I don't know, ask Rory Gallagher."

"Hudba je klíčem k ženskému srdci." - J. G. Seume


"Když člověk najde hudbu, která ho sklátí rozkoší, nalezl jeden z divů světa." - Já


Prosinec 2006

Ozzy Osbourne - podrobnosti

11. prosince 2006 v 16:54 | Alexandra |  Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne


* 03.12.1948 Birmingham, Anglie


Lze o Ozzy Osbourneovi říct něco, co ještě v minulosti nebylo vyřčeno? Tento průkopník hard rockového zvuku je znám miliónům fanoušků po celém světě, je rockovou ikonou, personou, která inspirovala tři celé generace hudebníků a fanoušků.
Ozzy Osbourne vstupuje už do čtvrté dekády svého působení na rockové scéně a vydává své první sólové album za posledních sedm let. Album nese název DOWN TO EARTH. Producentem nové nahrávky je Tim Palmer a Ozzyho na něm doprovází kytarista Zakk Wylde, baskytarista Robert Trujillo a bubeník Mike Bordin. Down To Earth nese typický Ozzyho hudební rukopis - ostrý rockový zvuk a chytlavé melodické nápady. Posluchač si při poslechu jedenácti nových skladeb nestačí vydechnout, stále se na něj valí obrovské množství Ozzyho rockové energie.
Prvním singlem z alba je skladba Gets Me Through, kterou Ozzy napsal jako otevřený dopis svým
fanouškům. Dreamer, Junkie a Running Out Of Time, to je několik z mnoha dalších silných skladeb alba Down To Earth.

Nejdůležitější milníky kariéře:

70. léta:


Ozzy vydává první nahrávky s Black Sabbath - píše se rok 1970. Eponymní nahrávka se ten samý rok dočká platinové desky. Ozzy vydává s Black Sabbath 10 nahrávek. Black Sabbath dodnes po celém světě prodali přes 100 miliónů kusů svých desek.
Black Sabbath podnikli několik celosvětových turné. V roce 1975 vystupují na California Jam před 250 000 fanoušky. V roce 1979 se Ozzy vydává na sólovou dráhu.

80. léta:

Ozzy vydává své první sólové album, vychází v roce 1981 a jmenuje se Blizzard Of Ozz. Album brzy dosáhne čtyřnásobné platinové desky. Během této dekády Ozzy vydá sedm alb, přičemž
každého z nich se prodá přes 2 milióny
kusů. Na sólové dráze Ozzy celkem prodá přes 70 miliónů svých desek. V roce 1983 Ozzy
koncertuje na pódiu US Festivalu před 250 000 lidmi. V roce 1985 Ozzy vystupuje na legendárním

benefičním koncertě Live Aid. V roce 1989 Ozzy vystupuje na Moskevském mírovém festivalu. Byl to první velký rockový koncert západní hvězdy na území SSSR.

90. léta:

Ozzy během deváté dekády vydal pět alb. Každé z nich se stalo multiplatinovým. Koncertuje na nejrůznějších místech celého světa pro milióny svých fanoušků. Všechny jeho vystoupení jsou vždy jistě vyprodána. Ozzy vyhrál v roce 1993 Grammy v kategorii "Best Metal Performance" díky své "I Don´t Want To Change The World"
Ozzy v roce 1996 založili společně s Sharon, svou ženou a manažerkou v jedné osobě, OZZfest, první národní hudební festival věnovaný hard rocku, který měl hledat a představovat nové talenty. Ozzyho vystoupení na tomto festivalu navštívilo 1,4 miliónu lidí. Ozzfest se koná vždy jednou ročně. Část zisku z OZZfestu Ozzy poukazuje na nejrůznější charitativní účely, mj. na Lifebeat.

Nové milénium:

Ozzy se dočká vlastní hvězdy na pověstném hollywoodském Chodníku slávy (2002). Ozzy vydal během svého dvacetiletého působení u firmy Epic 12 alb. Ozzy v roce 2000 obdržel Grammy v kategorii Best Metal Performance jako člen Black Sabbath za "Iron Man". Téměř milión fanoušků navštívilo pátý ročník Ozzfestu 2000. Ozzy byl společně s Black Sabbath hlavní hvězdou letošního ročníku Ozzfestu. Přes milión fanoušků navštívilo tento vyprodaný 27denní hudební festival.
Známá režisérka Penelope Spheeris natočila celovečerní dokument z OZZfestu pojmenovaný "We Sold Our Souls For Rock´n´Roll". Poprvé byl uveden na známém filmovém festivalu v Sundance (2001). Ozzy se objevil ve filmu Little Nicky režiséra Adama Sandlera. Ozzy se dočkal nominace na MTV Movie Awards 2001 za svou roli v Little Nicky v kategorii "Best Cameo". Playstation 2 připravila o Ozzym celou hru, bude se jmenovat "Ozzy Osbourne´s Black Skies".

Výroky členů skupiny

11. prosince 2006 v 16:52 Judas Priest
"Možná že víš, že jsem před několika dny při vystoupení zranil jednoho fanouška flaškou od vína. Já jsem ale nepřišel na pódium s tim, že dneska něhoko trefim flaškou do hlavy. Víš, ta flaška tam stála a tak jsem jí prostě vzal a mrsknul s ní do publika. Nevim proč, ani nevim jestli jsem chtěl trefit toho, co jsem zranil,.. bylo to prostě tak, on tam byl a tak ho to trefilo..." - Rob Halford, 1975

"Je nám u prdele, jestli s naší muzikou budeme bohatý a slavný. Je jasný, že pro přežití peníze potřebuješ, ale my nikdy nebudeme naší muziku měnit jen proto, že tak vyděláme víc peněz." - Glenn Tipton, 1975

"Dostal jsem ten nápad nosit kůži a řetězy, když jsem jednou koukal do jednoho obchodu, kolem kterýho jsem náhodou šel." - Rob o nápadu z roku '78., který později převzalo mnoho dalších skupin a stal se symbolem heavy-metalu.

"Ironie tu byla už od prvního dne, když jsem si poprvé vzal tu kůži, biče a řetězy. Byla to opravdová kůže, S&M oblek pro muže, přinejmenším pro lidi v komunitě gayjů, kteří to poznali okamžitě. Ale pro zbytek světa včetně mě to byla image, která perfektně vystihla tu sílu a autoritu a hlasitost a všechny ty atributy té hudby samotné." - Rob Halford

"Bylo to v 79. na Dublin Festivalu. Otevírali jsme pro Status Quo... a já jsem si půjčil od
kamaráda Harleye a rozhodl se, že ho použiju na naší show... policie ale řekla, že bych

porušil zákon. Show začala a když se nikdo nedíval, vzal jsem Harleye a vjel s ním na pódium! Všichni fanoušci šíleli! A já jsem skončil ve vězení!" - Rob Halford popisuje, jak poprvé vyjel na pódium s Harleyem

"Až mi bude 80???!! Asi budu terorizovat lidi na mym elektrickym vozejčku pokrytym kůží a cvočkama, hahaha!!" - Rob Halford na otázku co bude dělat až mu bude 80 let

Judas Priest - podrobnosti

11. prosince 2006 v 16:49 Judas Priest

Judas Priest jsou praví nefalšovaní Heavy Metal.
Tato skupina je původem z Anglie z Birgminghamu. Hrají od r. 1969 po současnost. Nedávno(r.2008) navštívili Čr - Ostrava, Liberec.

Členové:
Rob Halford - zpěv
K.K.Downing- kytara
Glenn Tiptonn - kytara
Scott Travis - bicí
Ian Hill - basa

Skupina sehrála významnou úlohu také v tom, že vytvořila typickou metalovou módu, Rob Halford poprvé předvedl kožené oblečení, cvočky, pyramidy atd. Inspiraci hledal v gay klubech.Roku 1969 zakládají v britském Birminghamu kytarista K. K. Downing a basista Ian Hill rockovou skupinu. Na post zpěváka je angažován Alan Atkins a za bicí usedá John Ellis. Skupina si dává jméno Judas Priest (Jidášský kněz).

První změna sestavy:

Roku 1973 střídá na postu zpěváka Atkinse do té doby osvětlovač Rob Halford (bratr manželky Iana Hilla). Následujícího roku Judas Priest získává posilu v podobě Glena Tiptona, který přijal nabídku od svého přítele Downinga. Skupina následně se dvěma kytaristy vydává u společnosti Gull Records svou první dlouhohrající desku "Rocka Rolla" s materiálem který převážně vznikl ještě za dob Atkinse. Album již naznačuje směr kterým se bude ubírat další vývoj skupiny a obsahuje již náznaky geniálních sól obou kytaristů.

První živák:
Někdy se sejde mnoho příznivých podmínek,
skvělé publikum, precizní výkon kapely, výborný zvuk a v pár případech je koncert dokonce zaznamenáván. To potom zapříčiní vznik nezapomenutelného a naprosto zásadního Live Alba. Některým skupinám se tyto podmínky nepodaří splnit nikdy. Judas Priest se to podařilo na "živáku" Unleashed in the East - záznamu pěti dnů z japonského turné roku 1979. Unleashed In The East se tak řadí mezi nejzásadnější živá alba Hard & Heavy vůbec. Ve stejném roce na turné po USA Halford již jen dopiluje svou show k naprosté dokonalosti, když se na pódium, při skladbě Hell Bent for Leather, vřítí s Harley-Davidsonem… dnes již nezbytnou součástí vystoupení Judas Priest. Unleashed in the East zaslouženě sklízí úspěchy a útočí na nejvyšší místa žebříčků v Evropě i USA.

British Steel:

Roku 1980 se na postu bubeníka objevuje Dave Holland, se kterým skupina nahrává výbornou desku British Steel, geniální kus, který okamžitě bere ztečí žebříčky nejlepších alb. British Steel, se se svým originálním obalem (ruka s žiletkou) zařezává pod kůži a je absolutním vrcholem NWOBHM. V době kdy Judas Priest vydávají toto zásadní (šesté) album a jsou již ostřílenými metalovými harcovníky, vydávají Iron Maiden teprve své první album, které jako jediné může pomýšlet na měření se s vyzrálým a po všech směrech bravurním British Steel, které skutečně určuje směr vývoje heavy metalu. Na desce se nachází skladba Breaking The Law, která je pro Judas tím, čím je pro Led Zeppelin Whole Lotta Love, nebo pro Deep Purple Smoke on the Water. Skladba Metal Gods z British Steel dala Judas Priest druhé jméno, protože tímto albem se pro široký okruh fanoušků Priest stali skutečnými Bohy.

Pozici leadrů Heavy Metalu obhajuje Judas Priest roku 1984 deskou Defenders of the Faith. Album opět sklízí obrovský úspěch jak v USA tak na starém kontinentu. Obsahuje hity jako Freewheel Burning, Sentinel nebo Love Bites. Judas Priest vskutku nemají konkurenci a potvrzují to i na
dalším turné. Systém album - turné však vyčerpává a tak si členové skupiny nutně potřebují
odpočinout. Po zhruba ročním oddechu však začínají Priest aktivně pracovat a natáčejí dost inovativní desku Turbo (1986), fanoušky zpočátku odsuzovanou. S odstupem mnoha let se ale ukazuje jeho síla a nadčasovost.

Odchod R.Halforda a sólové album Glenna Tiptona:

Roku 1992, po roce a půl dlouhém vyčerpávajícím světovém turné, oznamuje Rob Halford světu, že opouští skupinu a vydává se na sólovou dráhu. V srdcích mnoha fanoušků zavládl smutek a beznaděj. Skupina hledá náhradu.Čekání na nový hlas zkracuje několik Best Of, nejznámější je zřejmě Metal Works '73 - '93. Roku 1995 Judas Priest představují svého nového frontmana, Američana Tima Owense z americké revivalové skupiny hrající Judas Priest. Skupina dostane nabídku na zfilmování Timova příběhu, po přečtení scénáře ale Priest odmítají. Film je přesto natočen a do kin přichází v roce 2001 pod názvem Rock Star (v ČR Rocker), nemá ale velký úspěch. Krátce po získání nového zpěváka se rozjíždějí práce na novém albu. Tim Owens dostává přezdívku "Ripper", mezitím Glenn Tipton vydává sólovou desku Baptizm Of Fire. Jagulator (1997)
vychází u CMC Records a je důkazem, že to půjde i bez Halforda, i když těžko. Jugulator fanoušci moc nadšeně nepřijali, skladby jsou brutální a dost odlišné od klasických Judas Priest. Světlou výjimkou na albu je Burn In Hell. Kapela se vydává na dlouhé turné, během kterého spatří v roce 1998 světlo světa Live Meltdown.

Reunion:

V první polovině 2003 si skupina dává oddechovou pauzu, která je takzvaným klidem před bouří. V létě je totiž oznámen návrat Roba Halforda na post zpěváka, což je nesporně pozitivně přijato fanoušky. Tim "Ripper" Owens, výborný zpěvák, odchází do americké powermetalové kapely Iced Earth, kam se jeho hlas přece jen hodí o něco více. U Judas Priest zatím začínají přípravy na Reunion Tour a také na novou desku v klasické sestavě. Dechberoucí Reunion Tour opět zavítá do Prahy, aby srazilo na kolena zaplněnou T-Mobile Arenu. Na jaře vychází napjatě očekávané album Angel of Retribution které je logickým pokračováním Painkiller.

Nostradamus (2009) a turné:

Nové album se zabývá životem Nostradama, francouzského věštce. Je to první koncepční album Judas Priest, obsahuje 23 songů, z toho 9 jsou intra a mezitracky. Vyšlo na 2CD v červnu 2008.Světové turné na podporu alba Nostradamus pod názvem "Priest Feast" startovalo počátkem roku 2008, Judas Priest projeli Evropou, Severní a Jižní Amerikou, Japonskem, Austrálií a Severní Koreou, poté se znovu vrátili do Evropy a některé státy navštívili ještě jednou.Koncem června 2009 kapela začíná další unikátní turné, tentokrát na něm bude oslavovat již téměř 30 let od vydání legendárního alba British steel a kapela toto album zahraje kompletně celé na svých koncertech + samozřejmě další Judas Priest klasiky a nejspíš i nějaké další ukázky z Nostradama.

Kapela - historie

11. prosince 2006 v 16:39 | Alexandra |  Metallica - Podrobnosti

Metallica je americká metalová kapela, která byla založena v roce 1982.Myšlenka stvoření kapely se zrodila v mysli bubeníka kapely, Larse Ulricha. Lars hrál od mala tenis a jako dospělý chtěl být profesionálním tenistou. Později, když se odstěhoval od rodiny objevil první album Iron Maiden a začal poslouchat a sbírat metalové desky. V roce 1977 přesvědčil svojí babičku aby mu koupila bicí. V roce 1981 se Lars rozhodl že založí metalovou skupinu, tak podal inzerát na čtyři členy. Později se mu ozval James Hetfield, ale poté co mu Lars zahrál, se zklamáním odešel. Pár měsíců poté se Lars vydal na koncert skupiny "Diamond Head" a po koncertě se seznámil s jeho členy a přespal s nima v hotelu. Když jim řekl že zakládá kapelu, někdo z nich mu sdělil, že by mohl nahrát jednu píseň pro kompilaci s názvem "Metal Massacre", Lars to sdělil Jamesovi, který souhlasil a přidal se tedy k Larsovi. Potom k sobě přibrali kytaristu "Lloyda Granta" a basáka "Rona McGovneyho" a vznikla garážová skupina, kterou později Lars nazval Metallica (prý to přebral z jednoho anglického časopisu). Potom co s nima kytarista "Lloyd Grant" nahrál jednu píseň (Hit The Lights) pro kompilaci tak odešel. Kapela si našla nového kytaristu a to "Dava Mustaina." Později odešel i baskytarista "Ron McGovney" a kapela si našla nového basáka "Cliffa Burtona" což udělala dobře, protože je to podle mě jeden z nejlepších basáků co kdy žil. Cliff se stal plnohodnotným členem. V roce 1983
začal Dave Mustaine pít alkohol mnohem víc než předtím a začal nad sebou často úplně ztrácet kontrolu, až ho Lars bez varování vyhodil. Po sléze si kapela našla kytaristu "Kirka Hammetta", který je v kapele dodnes. V té době neměla kapela skoro vůbec peníze, takže kdyby s Kirkem nesouhlasili, ani by neměli peníze na to aby mu zaplatily autobus nazpátek. V této sestavě (Lars Ulrich - bicí, James Hetfield - zpěv, doprovodná kytara, Kirk Hammett - sólová kytara, Cliff Burton - baskytara) nahrála kapela konečně své první album "Kill ´Em All", které se mělo jmenovat "Metal Up Your A**" ale jelikož měla kapela špatné studio a producenta, neměla možnost si album pojmenovat. Posléze nahrála kapela alba: Ride The Lightning (1984) a Master Of Puppets (1986), které udělalo totální převrat v jejich kariéře a dodnes je to často nejoblíbenější album fanoušků. Bohužel je to ale poslední album pro "Cliffa Burtona", který 27. září1986 tragicky zemře při autonehodě autobusu když se kapela vrací s turné. Vypadá to na rozpad kapely ale nakonec se asi dva měsíce potom najde nový basák a to
"Jason Newsted". S Jasonem nahraje kapela 4 alba a 2 koncertní: Metallica (Black Album) (1991), Live S***: Binge a Purge - Mexico City 1993, Load (1996), Reload (1997), Garage Inc. (1998) a S a M (1998), což je koncert na kterém hraje Metallica se symfonickým orchestrem. V roce 2001 Jason odchází z kapely kvůli neshodám a hádkám s Jamesem Hetfieldem, prý také kvůli křivé páteři nebo co. Po sléze se přidá ke kapele
Echobrain, ze které odejde a dnes je v kapele Voivod. V roce cca 2001 začíná kapela nahrávat nové album, na kterém jim jako záskok basuje producent "Bob Rock". V roce 2001, 2002 nebo 2003 odchází James Hetfield na léčení kvůli alkoholu. Nakonec kapela
najde basáka "Roba Trujilla", který je v kapele
dodnes a nahrává album "St. Anger" (2003). Po této desce kapela vyjíždí po dvou letech nečinnosti na velké turné a sklidí velký úspěch, i když se album St. Anger stane velmi kritizovaným albem mnohýchfanoušků, kvůli upravenému zvuku a absenci kytarových sól.V roce 2008 skupina nahrála album Death Magnetic.


Členové:
James Hetfield
Kirk Hammett
Robert Trujillo
Lars Ulrich

Bývalí členové:
Dave Mustaine
Cliff Burton
Jason Newsted
Ron McGovney